صفحه اصلی arrow نکات علمی پژوهشی arrow اولویت های پژوهشی arrow اسلحه خودكار ساخته شد
اسلحه خودكار ساخته شد چاپ ارسال به دوست

خبرگزاري فارس: اسلحه خودكار با قابليت پردازش تصويري توسط يك مخترع جوان ايراني و براي نخستين بار در كشور طراحي و ساخته شد.


a0555701

مهدي هاشمي در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعي فارس گفت: نرم افزار پردازش تصوير در دوربيني كه روي اسلحه قرار دارد نصب مي‌شود كه به وسيله تشخيص چهره، چهره مورد نظر را پيدا و بعد فرمان شليك را اجرا مي‌كند.
وي خاطر نشان كرد: دوربيني كه روي اسلحه قرار دارد تصويري را كه تهيه كرده است به كامپيوتر ارسال مي‌كند بعد كامپيوتر نيز تصوير را دريافت كرده و به وسيله همان نرم افزار تصوير پردازش مي‌شود.
هاشمي گفت: مرحله اول تعيين چهره است و بعد از آن مرحله تشخيص چهره انجام مي‌شود. اسلحه خودكار 85 درصد چهره فرد را درست تشخيص مي‌دهد و تنها 15 درصد امكان خطا دارد.
هاشمي افزود: اين خطا قبل از صادر شدن دستور شليك به اسلحه پيام درست نبودن تشخيص چهره را از اپراتور مي‌گيرد و عمل شليك را انجام نمي‌دهد.
وي گفت: دستگاه اسلحه خودكار در زمينه پردازش تصوير براي شمارش عابرين در اماكن شلوغ جهت حركت آن‌ها و نيز براي تشخيص پلاك خودرو‌ها كاربرد دارد و هم اكنون نيز روي يك پردازنده DSP آن كار مي‌كنيم كه اين پردازنده قادر است بدون نياز به كامپيوتر مراحل پردازش تصوير را به وسيله يك دوربين كوچك انجام بدهد.

منبع: فارس

 
 
يكشنبه
فروردين
1402
06
 
منوی اصلی
صفحه اصلی
سوابق علمی - اجرايی
رویدادها و اقدامات
نشریه پارس نامه
مطالب آموزشی
نکات علمی پژوهشی
گالری تصاوير
جستجوی پیشرفته
تماس با ما
 
Developed ByMambolearn Team