صفحه اصلی arrow نکات علمی پژوهشی arrow اولویت های پژوهشی arrow مصرف شکلات باعث افزایش محاسبات ذهنی میشود
مصرف شکلات باعث افزایش محاسبات ذهنی میشود چاپ ارسال به دوست
به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني سلامت نيوز، به گفته دانشمندان محاسبات ذهني در داوطلباني که در آزمايش شرکت کردند پس از مصرف ميزان زيادي از ماده فلايانولز که در شکلات به وفور وجود دارد، افزايش يافته است.
نتايج اين آزمايشات نشان مي دهد، داوطلبان پس از مصرف اين ماده کمتر احساس خستگي فيزيکي و ذهني کرده و دقت ذهني آنها افزايش پيدا مي کند.
محققان دانشگاه نورث آمبريا پس از ارائه نتايج آزمايشهاي خود اعلام کردند که شکلات مي تواند در انجام وظايف پيچيده و طاقت فرساي ذهني موثر واقع شود.
بر اساس اين گزارش ،يافته ها نشان مي دهد دانش آموزاني که قبل از امتحانات شکلات مصرف کرده باشند مي توانند نتيجه بهتري از امتحان خود به دست آورند.
ماده "فلاوانولز" قسمتي از ماده شيميايي پلي فنولز است که مصرف آن باعث افزايش جريان
خون در مغز انسان مي شود.
اين گزارش مي افزايد:به منظور نمايش توانايي اين ماده، دانشمندان از 30 داوطلب در گروههاي سه تايي درخواست کردند که اعداد مبدا احتمالي که توسط رايانه انتخاب مي شد را به صورت معکوس شمارش کنند.
نتايج نشان مي دهد که داوطلبان پس از نوشيدن شکلات داغ که حاوي مقادير زيادي از ماده فلاوانولز بود نسبت به زمان قبل از مصرف اين ماده، شمارش معکوس را با دقت بيشتر و سرعت بالاتري انجام دادند، در عين حال داوطلباني که شکلات را نوشيده بودند حتي پس از ساعتها شمارش احساس خستگي نکرده و به فعاليت خود ادامه دادند.
 
 
يكشنبه
فروردين
1402
06
 
منوی اصلی
صفحه اصلی
سوابق علمی - اجرايی
رویدادها و اقدامات
نشریه پارس نامه
مطالب آموزشی
نکات علمی پژوهشی
گالری تصاوير
جستجوی پیشرفته
تماس با ما
 
Developed ByMambolearn Team