صفحه اصلی arrow نکات علمی پژوهشی arrow اولویت های پژوهشی arrow رکورد اتصالات رایانه ای به کمک شبکه بی سیم
رکورد اتصالات رایانه ای به کمک شبکه بی سیم چاپ ارسال به دوست
ونزوئلا موفق شد پس از رکورد سوئد درطولانی ترین فاصله اتصال به اینترنت از طریق شبکه بی سیم به یک رکورد تازه در فاصله 382 کیلومتری دست یابد. مدرسه شبکه آمریکای لاتین در ونزوئلا توانست اتصال میان دو رایانه را از طریق شبکه بی سیم "وای فای" که در فاصله 382 کیلومتری از یکدیگر قرار داشتند، برقرار کند.

ونزوئلا موفق شد پس از رکورد سوئد درطولانی ترین فاصله اتصال به اینترنت از طریق شبکه بی سیم به یک رکورد تازه در فاصله 382 کیلومتری دست یابد. 
مدرسه شبکه آمریکای لاتین در ونزوئلا توانست اتصال میان دو رایانه را از طریق شبکه بی سیم "وای فای" که در فاصله 382 کیلومتری از یکدیگر قرار داشتند، برقرار کند.رکورد قبلی این نوع اتصال در اختیار دانشمندان سوئدی بود که موفق شده بودند یک فاصله 310 کلیومتری را تحت پوشش شبکه بی سیم قراردهند.براساس گزارش پایگاه خبری وب نیوز، ابزاری که این مدرسه برای اتصال این دو رایانه مورد استفاده قرار داده را شرکت اینتل ساخته است. این ابزار امکان انتقال اطلاعات را در سرعتی معادل 3 گیگابایت بر ثانیه فراهم می کند.به گفته محققان این پروژه ، فاکتورهای مهمی در این آزمایش نقش کلیدی ایفا کرده اند که ازآن جمله می توان به کوهستانی بودن منطقه اشاره کرد. در حقیقت این منطقه کوهستانی فضایی وسیع و بدون درخت و ساختمان است که مانع ضعیف شدن سیگنال های ارسال شده می شد. بنابراین گزارش، در 18 می گذشته نیز دانشمداند ایتالیایی موفق شدند با استفاده از شبکه بی سیم با پهنای باند 7/5 گیگاهرتز ، ارتباط رایانه ای میان بیش از 350 رایانه را در یک فاصله 295 کیلومتری برقرار کنند.

 
 
شنبه
بهمن
1401
08
 
منوی اصلی
صفحه اصلی
سوابق علمی - اجرايی
رویدادها و اقدامات
نشریه پارس نامه
مطالب آموزشی
نکات علمی پژوهشی
گالری تصاوير
جستجوی پیشرفته
تماس با ما
 
Developed ByMambolearn Team