صفحه اصلی arrow نکات علمی پژوهشی arrow اولویت های پژوهشی arrow نخستين هفته فرهنگي تفكر و نوآوري برگزار مي‌شود
نخستين هفته فرهنگي تفكر و نوآوري برگزار مي‌شود چاپ ارسال به دوست
هفته فرهنگي تفكر و نوآوري شهر تهران با هدف توسعه وترويج فرهنگ خلاقيت و نوآوري در بين شهروندان و ترغيب اقشار مختلف مردم به مشاركت فكري و ايده‌پردازي براي حل مسايل و مشكلات شهري برگزار مي‌شود.

هفته فرهنگي تفكر و نوآوري شهر تهران با هدف توسعه وترويج فرهنگ خلاقيت و نوآوري در بين شهروندان و ترغيب اقشار مختلف مردم به مشاركت فكري و ايده‌پردازي براي حل مسايل و مشكلات شهري برگزار مي‌شود.
به گزارش خبرگزاري فارس، مجيد سرسنگي، قائم مقام سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران با بيان اين مطلب افزود: يكصد نفر از شهروندان خلاق و نوآور تهراني كه بهترين طرح‌ها، ايده‌ها و پيشنهادها را درباره مسائل شهري ارايه داده باشند با همكاري نهادهاي محلي، سازمان‌هاي مردم- نهاد و انجمن‌ها و شوراياري‌هاي محلات تهران انتخاب و تقدير مي‌شوند.
وي با اشاره به برگزاري دوره‌هاي كارگاهي آموزش خلاقيت در هفته آخر فروردين 88 گفت: در اين كارگاه‌ها كه از سوي فرهنگسراي تفكر برگزار مي‌شود صدها نفر از شهروندان تهراني در مناطق مختلف شركت و موفق‌ترين آنها در جشن خلاقيت و نوآوري شهر تهران معرفي و تقدير مي‌شوند.
سرسنگي با اعلام برگزاري نخستين هفته خلاقيت و نوآوري شهر تهران از پنجم تا دهم ارديبهشت اظهار داشت: طي دو سال گذشته مديريت شهري در قالب همايش‌ها، جشنواره‌ها و آيين‌هاي نكوداشت به شكل‌هاي مختلف درصدد شناسايي، معرفي و تقدير از شهروندان نخبه و نوآور بوده تا از اين طريق ضمن احترام به شهروندان و الگوسازي براي نسل جوان، درمسير اهداف فرهنگي خود براي تحقق شهروند سالم نيز گام بردارد.
قائم مقام سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران هفته فرهنگي تفكر و نوآوري را شامل مجموعه متنوعي از برنامه‌هاي آموزشي، فرهنگي، نمايشگاهي و هنري دانست و گفت: برگزاري نمايشگاه بزرگ خلاقيت با عنوان باغ سيب، برگزاري نشست‌هاي كارگاهي براي نخبگان محلات و اهداء محصولات فرهنگي و تبليغي بخشي‌هايي از برنامه‌هاي هستند كه براي اين هفته پيش‌بيني شده است.
وي افزود: در اين هفته طرح راه‌اندازي اتاق‌هاي فكر محلات تهران كليد مي‌خورد و نشست نخبگان محلات تهران نيز با هدف استفاده از توانمندي‌هاي نخبگان براي حل مسائل شهري و به منظور آشنايي آن‌ها با چارچوب و ابزارهاي ايده‌پردازي در مسائل شهري پنجم ارديبهشت برگزار خواهد شد.
سرسنگي افزود: در اين نشست نخبگان محلات تهران، ضمن آشنايي و تبادل نظر در مورد مسائل فرهنگي - اجتماعي اوليت‌دار شهر تهران، پيش نويس يك پيوست فرهنگي - اجتماعي براي محلات تهران را نيز آماده مي‌كنند.
سرسنگي با بيان اينكه در هفته فرهنگي تفكر و نوآوري، كتاب و اقلام فرهنگي در حوزه خلاقيت و نوآوري به صورت گسترده در مراكز پر جمعيت شهر توزيع خواهد شد تصريح كرد: كتاب ايده‌هاي فرهنگي نيز به منظور گسترش و ترويج مهارت‌هاي ايده‌پردازي در حل مسائل فرهنگي منتشر و همراه با بسته‌هاي خلاقيت در اختياز شهروندان قرار مي‌گيرد.

برگرفته از سایت http://rcirib.ir/noavari

 
 
شنبه
بهمن
1401
08
 
منوی اصلی
صفحه اصلی
سوابق علمی - اجرايی
رویدادها و اقدامات
نشریه پارس نامه
مطالب آموزشی
نکات علمی پژوهشی
گالری تصاوير
جستجوی پیشرفته
تماس با ما
 
Developed ByMambolearn Team