صفحه اصلی arrow نکات علمی پژوهشی arrow اولویت های پژوهشی arrow گامي نو در ورود به عصر هيدروژن!
گامي نو در ورود به عصر هيدروژن! چاپ ارسال به دوست
يك محقق ايراني فوق دكتري در دانشگاه كاليفرنيا موفق به طراحي يك مدل منحصر به فرد براي افزايش سرعت ساخت خودروهاي هيدروژني شده است.
يك محقق ايراني فوق دكتري در دانشگاه كاليفرنيا موفق به طراحي يك مدل منحصر به فرد براي افزايش سرعت ساخت خودروهاي هيدروژني شده است.

به گزارش سرويس «علمي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مدل جديد با تلاش محققان دانشگاه كاليفرنيا در لس آنجلس به مديريت عليرضا اكبرزاده ، محقق ايراني اين دانشگاه و با همكاري دكتر ويدوودز اوزولين دانشيار و كريستوفر وول ورتون استاد دانشگاه نورت وسترن طراحي شده است.

به گفته محققان، ‌اين مدل مي‌تواند مواد مفيد و مطلوب براي ذخيره هيدروژن شناسايي كرده و آن دسته از واكنشهاي شيميايي ترموديناميك مناسب را كه هيدروژن مي‌تواند از طريق آنها به شكلي برگشت پذير ذخيره و خارج شود، پيش‌بيني كند.

دانشمندان خاطر نشان كردند كه هيدروژن يك منبع بالقوه براي پاكسازي انرژي در مصارف انرژي در آينده است.

در آينده از وسايل نقليه‌اي استفاده خواهد شد كه با پيلهاي سوختي كار مي‌كنند اما استفاده گسترده از هيدروژن با چگالي بالا و ذخيره سازي آن تاكنون چالشي اصلي در زمينه استفاده از اين خودروها به طور انبوه بوده است.

اين محققان از تئوريهاي مكانيكي كوانتومي براي طراحي الگوريتمي استفاده كرده‌اند كه مي‌تواند به طور خودكار و سيستماتيك به مراحل و واكنشهايي اشاره كند كه مطلوبترين خواص ترموديناميك را دارند.

به گزارش ايسنا، اكبرزاده در اين باره گفت: طراحي الگوريتمي كه فراتر از دانش شيمي امروز باشد و پيدا كردن تمام واكنشهاي ذخيره هيدروژن در سيليسيم امري حياتي است و مي‌تواند انقلابي چشمگير در زمينه توليد مواد جديد ذخيره هيدروژن باشد.

اين دستاورد عظيمي در زمينه توليد خودروهاي هيدروژني است كه مي‌تواند تحقيقات مربوط به ذخيره هيدروژن به شكل جامد و برگشت پذير را تقويت كند   منبع: سایت
http://persianusers.ir/
 
 
شنبه
بهمن
1401
08
 
منوی اصلی
صفحه اصلی
سوابق علمی - اجرايی
رویدادها و اقدامات
نشریه پارس نامه
مطالب آموزشی
نکات علمی پژوهشی
گالری تصاوير
جستجوی پیشرفته
تماس با ما
 
Developed ByMambolearn Team