صفحه اصلی arrow نکات علمی پژوهشی arrow اولویت های پژوهشی arrow فناوري نانو در ايران بومي‌سازي مي‌شود
فناوري نانو در ايران بومي‌سازي مي‌شود چاپ ارسال به دوست
مسئول مركز تحقيقات نانوفناوري شهيد چمران تهران گفت: توليد و بومي‌سازي علم در زمينه‌هاي مختلف منتهي به فناوري نانو از اهداف اصلي ما در اين مركز تحقيقاتي است.
a0625743

محمد اسماعيل كفايتي در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعي فارس اظهار داشت: از ديگر اهداف اين مركز تحقيقاتي مي‌توان كمك به توسعه و پژوهش در زمينه‌هاي كاربردي و بنيادي فناوري نانو در كشور و ايجاد زمينه‌هاي مناسب جهت ارتقاي فعاليت‌هاي پژوهشي - آموزشي در قالب هسته‌هاي نانو فناوري در سطح دانشگاه‌ها اشاره كرد.
وي با اشاره به فعاليت‌هاي آينده مركز تحقيقات نانوفناوري شهيد چمران تهران خاطر نشان كرد: تاسيس كتابخانه مركزي در زمينه نانو، برگزاري سومين دوره آموزش عمومي نانو فناوري در هفته اول ارديبهشت، برگزاري دوره تحقيق پيشرفته و مالكيت فكري، انجام پروژه‌هاي مختلف با مراكز و پژوهشگاه‌هاي گوناگون در زمينه نانو‌كامپوزيت، نانو‌بيو و نانونفت از برنامه‌هاي آينده اين مركز تحقيقاتي است.
كفايتي افزود: نانوتكنولوژي، توانمندي توليد مواد، ابزار‌ها و روش‌هاي جديد با استفاده از خواصي است كه در آن مقياس ظاهر مي‌شود در حقيقت نانوتكنولوژي رويكردي جديد در تمام رشته‌هاست.
وي تصريح كرد: براي نانو‌تكنولوژي مي‌توان كاربرد‌هايي را در حوزه‌هاي مختلف از جمله غذا، دارو، تشخيص پزشكي و بيوتكنولوژي تا الكترونيك، كامپيوتر، حمل و نقل، انرژي، محيط زيست، مواد، هوافضا و صنايع دفاعي برشمرد.
كفايتي در راستاي فعاليت‌هاي مركز تحقيقات نانوفناوري شهيد چمران تهران در سال جديد افزود: اين مركز در راستاي اهداف خويش، فعاليت در حوزه‌هاي تخصصي نانوذرات، نانوامولسيون، نانوكاتاليست، نانوكامپوزيت، نانوتيوپ، نانوفتونيك و نانوپوشش را از ابتدا آغاز و به فعاليت در آن مي‌پردازد.
مركز تحقيقات نانوفناوري شهيد چمران تهران در هفتمين جشنواره دانشجويان ممتاز، مبتكر و نوآور بسيجي، شاهد و ايثارگر در سال گذشته موفق به كسب رتبه چهارم مراكز علمي- تحقيقاتي شد.

منبع: خبرگذاری فارس
 
 
شنبه
بهمن
1401
08
 
منوی اصلی
صفحه اصلی
سوابق علمی - اجرايی
رویدادها و اقدامات
نشریه پارس نامه
مطالب آموزشی
نکات علمی پژوهشی
گالری تصاوير
جستجوی پیشرفته
تماس با ما
 
Developed ByMambolearn Team