صفحه اصلی arrow نکات علمی پژوهشی arrow اولویت های پژوهشی arrow بای فای چیست؟
بای فای چیست؟ چاپ ارسال به دوست

آزمایش‌های انجام شده روی سیستم لی- فای (Li-Fi) نشان می‌دهد که این سیستم ۱۰۰ برابر سریع‌تر از سامانه فعلی وای-فای (Wi-Fi) است؛ به‌طوری که با استفاده از لی- فای می‌توان در هر ثانیه ۱۸ فیلم سینمایی ۵/۱ گیگابایتی را دانلود کرد. دانشمندان به‌تازگی یک فناوری جدید بی‌سیم به نام لی- فای عرضه کرده‌اند که۱۰۰ برابر سریع‌تر از سامانه‌های فعلی بی‌سیم است.
سیستم لی-فای که اطلاعات را با استفاده از ارتباط نور مرئی منتقل می‌کند، اکنون در دفاتر و محیط‌های صنعتی در تالین واقع در استونی در حال آزمایش است.
این سیستم جدید بی‌سیم در جریان آزمایش‌هایی در محیط آزمایشگاه، به‌سرعت ۲۲۴ گیگابایت در ثانیه رسید و این پتانسیل را دارد که کاربری اینترنت را متحول کند. گرچه آزمایش‌ها حاکی از ۱۰۰ برابر بودن سرعت لی- فای در قیاس با سامانه‌های فعلی وای- فای است اما سرعت تنها مزیت لی-فای نیست.
این سیستم از ارتباطات نور مرئی میان ۴۰۰ و ۸۰۰ تراهرتز برای انتقال پیام‌ها در کد دودویی استفاده می‌کند که باعث می‌شود سرعت این سیستم آنقدر زیاد شود که در هر ثانیه بتوان ۱۸ فیلم سینمایی ۵/۱ گیگابایتی را دانلود کرد.
از طرف دیگر، نور مرئی قابلیت عبور از دیوارها را ندارد که این موضوع لی-فای را سیستم ایمن‌تری می‌سازد و باعث می‌شود که این سامانه کمتر مستعد تعارض شود.
 
 
پنجشنبه
آذر
1401
10
 
منوی اصلی
صفحه اصلی
سوابق علمی - اجرايی
رویدادها و اقدامات
نشریه پارس نامه
مطالب آموزشی
نکات علمی پژوهشی
گالری تصاوير
جستجوی پیشرفته
تماس با ما
 
Developed ByMambolearn Team