صفحه اصلی arrow نکات علمی پژوهشی arrow اولویت های پژوهشی arrow بای فای چیست؟
بای فای چیست؟ چاپ ارسال به دوست

آزمایش‌های انجام شده روی سیستم لی- فای (Li-Fi) نشان می‌دهد که این سیستم ۱۰۰ برابر سریع‌تر از سامانه فعلی وای-فای (Wi-Fi) است؛ به‌طوری که با استفاده از لی- فای می‌توان در هر ثانیه ۱۸ فیلم سینمایی ۵/۱ گیگابایتی را دانلود کرد. دانشمندان به‌تازگی یک فناوری جدید بی‌سیم به نام لی- فای عرضه کرده‌اند که۱۰۰ برابر سریع‌تر از سامانه‌های فعلی بی‌سیم است.
سیستم لی-فای که اطلاعات را با استفاده از ارتباط نور مرئی منتقل می‌کند، اکنون در دفاتر و محیط‌های صنعتی در تالین واقع در استونی در حال آزمایش است.
این سیستم جدید بی‌سیم در جریان آزمایش‌هایی در محیط آزمایشگاه، به‌سرعت ۲۲۴ گیگابایت در ثانیه رسید و این پتانسیل را دارد که کاربری اینترنت را متحول کند. گرچه آزمایش‌ها حاکی از ۱۰۰ برابر بودن سرعت لی- فای در قیاس با سامانه‌های فعلی وای- فای است اما سرعت تنها مزیت لی-فای نیست.
این سیستم از ارتباطات نور مرئی میان ۴۰۰ و ۸۰۰ تراهرتز برای انتقال پیام‌ها در کد دودویی استفاده می‌کند که باعث می‌شود سرعت این سیستم آنقدر زیاد شود که در هر ثانیه بتوان ۱۸ فیلم سینمایی ۵/۱ گیگابایتی را دانلود کرد.
از طرف دیگر، نور مرئی قابلیت عبور از دیوارها را ندارد که این موضوع لی-فای را سیستم ایمن‌تری می‌سازد و باعث می‌شود که این سامانه کمتر مستعد تعارض شود.
 
 
سه شنبه
فروردين
1398
06
 
منوی اصلی
صفحه اصلی
سوابق علمي، اجرايي
مطالب آموزشی
نکات علمی پژوهشی
گالري تصاوير
رویداد
جستجوی پیشرفته
تماس با ما
 
Developed ByMambolearn Team