خوش آمديد

سرزمين اهورايي ايران، كشوري است پر از نعمت و زيبايي. كوهستانهاي بلند، جنگلهاي سرسبز، بيابانهاي بكر، همه و همه در سراسر اين كشور پراكنده اند، تا كشورمان همه گونه جاذبه طبيعي را در خود جاي داده باشد و از سوي ديگر 4 فصل سال را بتوان در كنار هم داشت و اين خود نشاني است از تنوع در ايران. اين تنوع را در تركيب بناهاي تاريخي گسترده شده در اين خاك نيز آشكارا پيدا است. پاسارگاد نمادي است بر بي مانندي تمدن ايران كه مايه مباهات هر ايراني است. از سوي ديگر ميدان نقش جهان اصفهان نمادي است از عظمت انديشه ايراني.

آري، امروزه ما ميراث داران تمدن و فرهنگ ايران هستيم. تمدني كه در تاريخ زبانزد خاص و عام بوده است. از ياد نبريم كه ما اگر بخواهيم همچون هميشه مي توانيم بر روي جهان تاثير بگذاريم. اكنون در هر زمينه علمي كه نگاه بيندازيد يكي از هموطنان ما بر بلنداي آن دانش، در حال نوآوري و پيشرفت است. بياييد دست در دست يكديگر و با تكيه بر ايراني بودن، ايران و ايراني را بر بلنداي بام جهان بنشانيم.

 
نکات علمی پژوهشی
روشی هوشمندانه‌ برای برنامه‌ریزی بهتر -
کسانی که در یک آن باید چندین کار مختلف را انجام دهند، آیا می‌توانند از روش برنامه‌ریزی قضات برای جلسات دادرسی راهکارهای مفیدی بیاموزند؟ در این مقاله به واکاوی این موضوع پرداخته‌ایم.آیا این فوق‌العاده نیست اگر یک برنامه زمان‌بندی مشخص وجود داشته باشد که بتوانیم با تغییر ترتیب انجام کارها زمان قابل‌توجهی را ذخیره کنیم؟ دو استاد دانشگاه kollegg در مطالعات اخیرشان در مورد این نظریه به تحقیق پرداختند. آنها با ایجاد تغییر در روش برنامه‌ریزی و زمان‌بندی‌ای که قضات دادگاه‌های تجدیدنظر کار در ایتالیا برای رسیدگی به شکایات انجام می‌دهند، این نظریه را بررسی کردند. دادگاه‌هایی که با مواردی مانند امور مربوط به بازنشستگی، حقوق، دستمزد و اخراج کارگران سروکار دارند نقش بسیار کلیدی در امور اقتصادی دارند اما به طرز شرم‌آوری کند پیش می‌روند. در دادگاه‌های تجدیدنظر ایتالیا زمانی که صرف رسیدگی به یک مورد می‌شود 7/4 برابر بیشتر از میانگین زمان دادگاه در 34 کشوری است که عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) هستند. به گزارش صندوق بین‌المللی پول، این بی‌برنامگی باعث کاهش سرمایه‌گذاری، کند شدن روند رشد و ایجاد مشکل در محیط کسب‌وکار خواهد شد.

بزرگ‌ترین عامل موفقیت یک استارتاپ -
بیل گراس، استارت‌آپ‌های زیادی تاسیس کرده است. وی کنجکاو شد که چرا بعضی از آنها موفق شدند و بعضی شکست خوردند. بنابراین اطلاعاتی از صدها شرکت جمع‌آوری و هر شرکت را براساس پنج عامل کلیدی رتبه‌بندی کرد. او یکی از عوامل را از همه مهم‌تر یافت که حتی خودش را شگفت‌زده کرد. متن سخنرانی وی در TED2015 در زیر آمده است.

کار را به کاردان سپردن -
مدیران تازه کار باید بیاموزند که باید بخش عمده‌ای از اختیارات و مسوولیت‌های خود را به زیردستان خود تفویض کنند و اینکه باید بدانند که تفویض اختیارات به معنای ضعیف شدن و کاهش قدرت مدیر نیست، بلکه یک نوع «کار را به کاردان سپردن» است. بنابراین مقاومت کردن یک مدیر در برابر تفویض اختیارات و مشارکت دادن دیگران در تصمیم‌گیری‌ها نه‌تنها نشانه قدرتمندی و اقتدار او نیست بلکه نشان‌دهنده خام و آماده نبودن او برای سمت مدیریت است. در واقع، مدیر موفق کسی است که کارها را به دیگران می‌سپارد و آنها را به سمت و سوی درست راهنمایی می‌کند و پس از آن، فقط به نظارت، کنترل و ارزیابی امور می‌پردازد و به این وسیله نقش رهبری و نه مجری را ایفا می‌کند و این همان چیزی است که از یک مدیر کارآمد و باتجربه سر می‌زند.

سه گام برای تحول در صنایع کم‌ رونق -
مایکل لوی، مدیر اجرایی هتلداری و راتا کادا، کارآفرین موفق در زمینه خرده‌فروشی، هر دو بر این عقیده بودند که صنعت هتلداری از رونق افتاده و از زمان آغاز به‌کار هتل‌های زنجیره‌ای - حدود بیش از نیم قرن پیش- هنوز تغییرات زیادی در جزئیات آن رخ نداده است. لوی می‌گوید: «افراد در این صنعت گمان می‌کنند اگر رنگ دیوارها را از طوسی به سبز تغییر دهند، نوآوری به خرج داده‌اند.»

تبدیل استراتژی به نتیجه -
اجرای استراتژی به چه معنی است؟ بهتر است این سوال را این‌گونه مطرح کنیم، اجرا چیست؟ در ابتدا این سوال به شکل فریبنده‌ای ساده به نظر می‌رسد، شما استراتژی را طراحی کرده‌اید و اکنون باید آن را اجرا کنید. مطمئنا بخش دشوار آن اجرایی کردن استراتژی است. مدیران این سوال را بدون هیچ تردیدی، با این عبارات پاسخ می‌دهند؛ «انجام دادن آن»، «همسو کردن اهداف»، «عملیاتی کردن طرح»، «اجرایی کردن آن»، تخته از پاسخ‌ها پر می‌شود، پاسخ‌هایی که اکثرشان منعکس‌کننده همسو کردن اهداف و اجرای طرح‌ها است.

راهکارهای موثر برای آموزش کارمندان در کسب‌وکارهای کوچک -
آموزش کارمندان جدید در یک کسب‌وکار کوچک، ایجاد فرآیندهای آموزش در محل کار و داشتن کارمندان کاملا آموزش دیده، باعث سودآوری بیشتر و تکمیل اهداف موردنظر شرکت می‌شود. آموزش مانند غذا خوردن یک فرآیند مستمر است. شما نمی‌توانید در یک روز هفت بار غذا بخورید و بعد برای چند ماه آینده چیزی نخورید! آموزش مناسب نیاز به توجه و بررسی مداوم بر تمام فعالیت‌های شرکت دارد؛ فعالیت‌هایی که انتظار می‌رود زمان بسیار طولانی ادامه داشته باشند. اگر می‌خواهید کسب‌وکار کوچک شما موفق باشد، رعایت این نکات برای آموزش کارمندان ضروری است:

مدیران بزرگ چگونه بحران‌ها را پشت سر می‌گذارند؟ -
خاطرم هست که در سال ۱۹۸۸ وارد شرکت مایکروسافت شدم. طی ۲۲ سالی که در این مجموعه فعالیت می‌کردم، فرصت اجرای دو پروژه مهم برای من ایجاد شد. اولی پروژه مهم مایکروسافت آفیس بود که در سال ۱۹۹۲ کلید خورد. آفیس ابتدا مجموعه‌ای از چندین اپلیکیشن مجزا بود که نهایتا به نرم‌افزار واحدی تبدیل شد که در عرصه خود بی‌رقیب بود. درست سه سال بعد از آغاز این پروژه، برای دومین بار برای اجرای پروژه مهمی سراغ من آمدند: طراحی و تولید دستگاه به نام ایکس باکس که از من خواستند مدیریت آن را بر عهده بگیرم.

تفاوت مدیریت و رهبری در فوتبال -
وقتی که الکس فرگوسن در اوایل دهه 60 میلادی یک فوتبالیست حرفه‌ای شد هفته‌ای 16 یورو (300 یورو به پول امروز) در ورزشی کسب می‌کرد که در آن زمان سنگ بنای محکم، اما نه‌چندان جذاب طبقه کارگر بریتانیا بود. اما دو سال پیش، زمانی که او منچستر یونایتد را ترک کرد و بعد از اینکه در 26 سال 38 عنوان قهرمانی برای این تیم به‌دست آورد، دستمزد فرگوسن به حداقل هفته‌ای 160 هزار یورو رسید و فوتبال به بزرگ‌ترین کسب‌وکارو سرگرمی زنده دنیا تبدیل شد.

16 تعریف جدید از مشاغل خانگی -
تعاریف و مفاهیم مرتبط با مشاغل خانگی و کار در خانه از سوی مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار استانداردسازی و به روز شد. در تطبيق مفاهيم مرتبط با مشاغل خانگي با طبقه بندي وضع شغلي ملي و بين المللي، مصاديق شاغل داراي مجوز شغل خانگي اعلام شده است.

نوآوری نشانه موفقیت است -
سوسن شیرخورشیدی، یکی از ۳۰ زن برتر کارآفرین کشور است که در اختتامیه دومین نمایشگاه بین‌المللی نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار از او نام برده شد. وی در رشته مراقبت و زیبایی توانسته است کتاب‌هایی به نام خود ثبت و در این حوزه تخصصی فعالیت کند.

از گجت‌های فناوری چه می‌دانید؟ -
گجت‌ها که در فارسی به آنها ابزارک یا گاهی دستگاهک نیز گفته می‌شود، بخشی از ابزارهای فناورانه هستند که قطعا میزان گسترش آنها طی سالهای آتی اتفاقات متعددی را رقم خواهد زد.

آقازاده ای که در فضا از پدرش جلو زد! -
سپتامبر امسال قرار است در جمع فضانوردان سایوز تی.ام.آ-۱۸ام، یک فضانورد استثنایی راهی ایستگاه فضایی بین المللی شود. او نخستین فضانوردی است که با پدرش هم شغل هستند.

بای فای چیست؟ -
آزمایش‌های انجام شده روی سیستم لی- فای (Li-Fi) نشان می‌دهد که این سیستم ۱۰۰ برابر سریع‌تر از سامانه فعلی وای-فای (Wi-Fi) است؛ به‌طوری که با استفاده از لی- فای می‌توان در هر ثانیه ۱۸ فیلم سینمایی ۵/۱ گیگابایتی را دانلود کرد.

اولین خلبان زن بدون دست دنیا -
"جسیکا کاکس" اهل منطقه "تاکسون" آمریکا با وجود نداشتن دو دست، گواهینامه خلبانی خود را از انجمن هواپیمایی امریکا دریافت و به عنوان بهترین خلبان زن بدون دست امریکا لقب گرفته است.

صندوق توسعه کارآفرینی از کسب و کارهای کوچک حمایت می کند. -
مدیرعامل صندوق توسعه کارآفرینی امید کشور گفت: این صندوق از کسب و کارهای خرد و کوچک حمایت می کند.

۱۰ گام تا ایجاد کسب و کار در خانه -
چه عالی! ایجاد کسب و کار در خانه... تصور روزهایی در خانه و پاسخ به تلفن‌های کاری در حالیکه شما لباس‌های راحتی به تن دارید به همراه تولید رو به افزایش محصولاتتان.


۱۰ قدم برای انتخاب شغل -
این روزها انتخاب شغل از گذشته خیلی سخت تر شده است. این مسئله سه دلیل دارد: یکی اینکه امروزه شغل های خیلی بیشتری نسبت به گذشته وجود دارد، دوم اینکه تعریف شغل های مختلف تغییرپذیرتر هستند و آخر اینکه سطح توقع خیلی بالا رفته است. اکثر خانم ها و آقایون که امروز وارد بازار کار می شوند، انتظار دارند که طی زندگی شغلی خود، سه بار یا بیشتر، شغلشان را تغییر دهند. در این مقاله ۱۰ قدم مهم را به شما معرفی می کنیم که برای تغییر شغل باید بردارید تا شغلی که انتخاب می کنید از هر جهت برایتان مفید باشد.


۱۰ قانون برای موفقیت در شرکتها -
سفر ۱۰۰۰ مایلی باید با اولین گام آغاز شود." فیلسوف چینی لائوتزو این جمله را طی قرن ششم قبل از میلاد گفته است. توصیه ای فوق العاده است که طی سالیان سال همچنان پابرجا مانده است. همین که مشغول خواندن این مقاله هستید یک قدم برمی دارید باعث می شود از رقیبانتان جلو افتاده و بر آنها ارجحیت پیدا کنید.


۱۰ راه برای کنار آمدن با شغلی که از آن متنفرید - در دنیای ماشینی امروز، رضایت شغلی یکی از مؤلفه‌های مهم و مؤثر سلامت روان محسوب می‌شود و بدون تردید یادگیری اصولی که بتواند به ایجاد یا افزایش رضایت شغلی در ما منجر شود، به طریق اولی خواهد توانست سلامت روان ما را نیز ارتقا بخشد...

۱۰ دلیل ورشکستگی کسب و کارهای کوچک - شاهد ورشكستگی و پایان تجارت یك شركت بودن، بسیار سخت است. ۱۰ دلیل اصلی ورشكستگی در كسب و كارهای كوچك به شرح زیر است :

آیا آنتنهای موبایل سلامت را تهدید می کنند -

محیط الکترومغناطیسی ساخته دست بشر است که بر اساس دو نیاز عمده یعنی بهره برداری و انتقال ارزان انرژی در قالب خطوط توزیع برق و نیاز روحی به برقراری ارتباط با همنوعان در قالب استفاده از سیستمهای ارتباطی همچون رادیو، تلویزیون، ماهواره و ارتباطات بدون سیم می شود شکل گرفته استاشتغال زنان تاثیر مثبتی بر سلامت روحی و روانی آنان دارد -
تاکنون عقیده بر این بود که اگر زنان وقت بیشتری را صرف امور خانه داری و خانواده کنند از سلامتی بیشتری برخوردار خواهند شد اما جدیدترین تحقیق موسسه مدیا اچ در شهر دوسلدورف آلمان نتیجه عکس این نظریه را نشان می دهد.


دستگاه آب شيرين‌كن خورشيدي از نوع دودكشي ساخته شد -
اين دستگاه با شيشه پوشانده شده و داراي صفحه سياه‌ رنگي است كه آب شور در اثر تابش خورشيدي، روي سطح اين صفحه تبخير مي‌شود.


دانشمندان خواستار افزايش جوايز نوبل شدند -
گروهي از دانشمندان برجسته در رشته‌هاي مختلف در نامه‌اي سرگشاده از بنياد نوبل خواستار افزايش جوايز نوبل در رشته‌هاي مختلف شدند.


68 ثانیه تمرکز -
بسياري از سخنرانان موفق به خصوص در حوزه قانون جذب نظير ايسترهيکس نظريه جالبي دارند. آنها مي گويند اگر انسان بتواند فقط 18 ثانيه روي چيزي که واقعا مي خواهد تمرکز کند يک زنگ بزرگ در کاينات به صدا در مي آيد که توجه کل هستي را به سمت اين شخص جلب ميکند.


خطرات استفاده از کولر خودرو -

لطفا" بلافاصله بعد از وارد شدن به داخل خودرو سيستم تهويه هوا را روشن نکنيد. پس از وارد شدن به داخل خودرو، پنجره هاي خودرو را پايين کشيده و صبر کنيد تا هواي داخل خودرو عوض شود، بعد ازچند دقيقه مي توانيد سيستم تهويه مطبوع خودرو را روشن نماييد. آيا مي دانيد دليل انجام اين کار چيست؟ایران بین 10 کشور سازنده میکروسکوپ اتمی -
ایران با طراحی و ساخت میکروسکوپ نیروی اتمی یا AFM جزء 10 کشور سازنده میکروسکوپهای نیروی اتمی قرار گرفت.


مديريت داده‌ها چيست؟ -
موضوع مديريت داده‌ها موضوعي چند وجهي است و غالبا حتي در محافل حرفه اي هم توافق چنداني بر سر انها وجود ندارد.


تلویزیونهای سه بعدی در سال 2010 -
سونی در نمایشگاه الکترونیک برلین اعلام کرد که از سال آینده تلویزیون با صفحه نمایشگر سه بعدی را وارد بازار خواهد کرد.


بهبود عملکرد غشاها با فناوری نانو -
محققان دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه تربیت مدرس موفق به ساخت نانو غشاهای بهبود یافته شدند که می تواند نقش مهمی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ایفا کند.


تاثیر موبایل بر سلامت چیست -
تاثیر منفی تشعشعات موبایل بر سلامت سالهاست که مورد بررسی است. گروه فناوریهای نوین خبرگزاری مهر در گزارشی به بررسی تاثیر این تشعشعات پرداخته و در گفتگو با معاون سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران این موضوع را مورد موشکافی قرار داده است.


نخستین خودرو برقی ایرانی -
نخستین خودرو برقی دو سرنشین ساخت دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر با نام "قاصدک نصیر" اگرچه ابتدا قرار بود تنها برای شرکت در یک مسابقه خودروهای برقی باشد اما اعضای تیم سازنده در ادامه تصمیم گرفتند آن را مناسب خیابانهای شهری طراحی کرده و بسازند.


آشناي با ادبيات موتورهاي جستجو -
افزايش استفاده از موتورهاي جستجو و تعدد آنهاباعث شده تا كاربران با آگاهي وشناخت كامل به سراغ آنها رفته و با مفاهيم و اصول اوليه آنها آشنا شوند.قصد داريم شما را با برخي از اصطلاحات موتورهاي جستجو آشنا كنيم.


يك لپ‌تاپ براي هر كودك -
طرح "يك لپ‌تاپ براي هر كودك " در 13 كشور منطقه اقيانوسيه اجرا مي‌شود.


تأثير رنگها بر تفكر و خلاقيت -
ما در دنياي رنگها زندگي مي‌كنيم و تا حد بسيار زيادي به رنگها خو گرفته‌ايم. رنگي بودن جهان يكي از بزرگترين موهبتهاي الهي است كه باعث شادي و نشاط انسانها شده و موجب رسيدن به اميد و آرامش در آنان مي‌شود.


مصرف شکلات باعث افزایش محاسبات ذهنی میشود -
به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني سلامت نيوز، به گفته دانشمندان محاسبات ذهني در داوطلباني که در آزمايش شرکت کردند پس از مصرف ميزان زيادي از ماده فلايانولز که در شکلات به وفور وجود دارد، افزايش يافته است.


تحقیق بر روی مغز انگلیس و چینی زبانها -
مغز کدام يک فعال تر است:انگليسي ها يا چيني ها؟
پژوهشگران انگليسي مي گويند کساني که به زبان چيني حرف مي زنند سطح بيشتري از مغز خود را به کار مي گيرند نسبت به کساني که انگليسي صحبت مي کنند.انگليسي ها فقط يک نيمکره مغز خود را استفاده مي کنند، در حاليکه چيني ها از هر دو نيمکره خود براي درک تفاوت آوايي کلمات بهره مي برند.انگليسي ها از قسمت سمت چپ گيجگاهي خود براي فهم زبان يکديگر استفاده مي کنند، در حاليکه چيني ها از سمت راست نيز که به طور طبيعي براي پردازش ملودي، موسيقي و کلام تطابق يافته است، استفاده مي کنند. دانشمندان اين پژوهش را گام مهمي در يافتن مشکل درک کلام در بيماران دچار سکته مغزي مي دانند.


خودرو منحصر به فرد -

به گفته تولید کننده این اتومبیل منحصر به فرد در صورت استفاده از سوخت معمولی و بدون سرب، نگهداری و کنترل آن بسیار آسان بوده و مصرف کنندگان با داشتن این اتومبیل کوچک مشکلی برای یافتن مکانی مناسب برای پارک آن نخواهند داشت.نانوروكش‌هاي بسيار مقاوم در برابر خوردگي -

خبرگزاري فارس: دانشمندان در آزمايشگاه ملي بروكهاون آمريكا براي روكش‌دهي سطوح فلزها با يك فيلم خيلي نازك حاوي نانوذرات روشي توسعه داده‌اند كه مقاومت فلزها در برابر خوردگي را افزايش داده و استفاده ازكروم سمي براي اين هدف را حذف مي‌كند.سيستم روغن موتور هوشمند رونمايي شد‌ -

خبرگزاري فارس: سيستم روغن موتور هوشمند براي نخستين بار در ايران توسط يك مخترع جوان ايراني ساخته شد.روبات نقاش با قابليت‌هاي بالا طراحي شد -

خبرگزاري فارس: روبات نقاش با قابليت‌هاي بالا كه به صورت خودكار طراحي و نقاشي مي‌كند توسط يك مخترع ايراني طراحي شد.دستگاه كنترل كننده لوازم برقي رونمايي شد -

خبرگزاري فارس: دستگاه كنترل كننده لوازم برقي در منازل يا كارخانه‌هاي صنعتي براي نخستين بار در ايران توسط يك مخترع جوان رونمايي شد.دستگاه آبياري هوشيار طراحي شد -

خبرگزاري فارس: دستگاه آبياري هوشيار با قابليت آبياري به روش‌هاي مختلف توسط يك مخترع ايراني و براي نخستين بار در ايران طراحي و ساخته شد.سيستم مسير‌ياب تاكسي رونمايي شد‌ -

خبرگزاري فارس: سيستم مسير‌ياب تاكسي با حافظه جانبي براي نمايش نام مسير براي نخستين بار در ايران توسط يك مخترع جوان ايراني رونمايي شد.دستگاه قلب‌سنج براي احياي قلبي ـ ريوي ساخته شد -
خبرگزاري فارس: دستگاه قلب سنج كه براي تشخيص زمان احياي قلبي ـ ريوي مورد استفاده قرار مي‌گيرد، توسط يك مخترع جوان ايراني ساخته شد.


مسائل شخصي جوانان ايراني هويت سنجي شد -

خبرگزاري فارس: طرح پژوهشي هويت سنجي جوانان در مسائل شخصي خود و ميزان تمايلات جوانان توسط يك پژوهشگر ايراني انجام شد.برنده 100 ساله نوبل‌ -

خبرگزاري فارس: ريتا لوي مونتالچيني برنده جايزه نوبل پزشكي گفت: مغز من در سن 100 سالگي بهتر از زمان 20 سالگي‌ام كار مي‌كند.ارشمیدس -
ارشمیدس دانشمند و ریاضیدان یونانی در سال 212 قبل از میلاد در شهر سیراکوز یونان چشم به جهان گشود و در جوانی برای آموختن دانش به اسکندریه رفت بیشتر دوران زندگیش را در زادگاهش گذرانید و با فرمانروای این شهر دوستی نزدیک داشت.


سی نکته علمی -

1- داوينچي همزمان با يك دست مي نوشت و با يك دست نقاشي مي كرد !

2- هيتلر از مكان هاي بسته وحشت داشت !

3- مار مي تواند تا نيم ساعت بعد از قطع شدن سرش نيش بزند !اسلحه خودكار ساخته شد -

خبرگزاري فارس: اسلحه خودكار با قابليت پردازش تصويري توسط يك مخترع جوان ايراني و براي نخستين بار در كشور طراحي و ساخته شد.سيستم خلبان خودكار ساخته شد -

خبرگزاري فارس: سيستم خلبان خودكار كه به صورت اتوماتيك عمل مي‌كند توسط يك مخترع جوان ايراني و براي نخستين بار در كشور ساخته شد.طيف نگار قابل حمل ساخته شد -

خبرگزاري فارس: طيف نگار قابل حمل با قابليت نمايش در اسيلوسكوپ در فركانس يك مگا هرتز توسط يك مخترع ايراني ساخته شد.نيم كره ي راست مغز شما -
این یک تست واقعی هست و سرکاری نیست!


ربات همنشين كهنسالان در آستانه توليد انبوه در چين -

خبرگزاري فارس: يك ربات 6/1 متري كه پلك هم مي‌زند به زودي بهترين دوست افراد كهنسال چيني مي‌شود.كاربرد نانو‌ذرات در صنعت رنگ بررسي شد -

خبرگزاري فارس: در يك پروژه تحيقاتي از اضافه كردن نانو‌ذرات به رنگ‌ها و كاربرد آن در صنعت رنگ براي مقاومت بيشتر در برابر خوردگي و سايش، توسط يك پژوهشگر ايراني بررسي شد.پوشش فسفاته دو كاتيوني ساخته شد -

خبرگزاري فارس: پوشش فسفاته دو كاتيوني روينيكرز كه بر روي فلزات كشيده مي‌شوند و باعث افزايش مقاومت در برابر خوردگي مي‌شود توسط يك مبتكر ايراني ساخته شد.نانو لوله‌هاي كربني داراي اثر ضد ميكروبي هستند -

خبرگزاري فارس: نانو لوله‌هاي كربني داراي اثر ضد ميكروبي هستند و مي‌توانند با ميكروب‌ها برخورد كرده و آن‌ها را از بين ببرند.نانو ساختارهاي DNA هادي الكتريسيته هستند -
خبرگزاري فارس: نانو ساختارهاي DNA كه 2 نانو متر قطر دارند هادي الكتريسيته هستند و جريان را به راحتي از خود عبور مي‌دهند.


ساخت سرعت سنج دقيق براي تحقيقات پلاسما -

خبرگزاري فارس: محققان ايراني موفق به طراحي و ساخت سيستم بينايي ويزار شدند كه سرعت‌سنجي دقيق براي تحقيقات پلاسما است و قبل از اين فقط چند شركت آمريكايي آن را توليد مي‌كردند.ایزاک نیوتن -
ایزاک نیوتن که در روز 25 دسامبر 1642 یعنی سال مرگ گالیله متولد شد از خانواده ای است که افراد آن کشاورز مستقل بودند و مجاور دریا در قریه وولستورپ می زیستند نیوتن قبل از موعد متولد شد و زودرس به دنیا آمد و چنان ضعیف بود که مادر گمان برد او حتی روز اول زندگی را نتواند به پایان برد پدرش نیز در عین حال اسحق نام داشت و در 30 سالگی و قبل از تولد فرزندش در گذشت.


واکمن برای اتصال به اینترنت و از بین بردن صداهای اضافی -
شرکت